DUK

Kas yra „Kaimas į namus“?
Tai unikali elektroninė parduotuvė, kuri padeda Lietuvos ūkininkams ir smulkiajam verslui prekiauti savo gaminama produkcija.

„Kaimas į namus“ elektroninėje parduotuvėje produkcija bei paslaugos parduodamos be tarpininkų: prekės įsigijimas ir apmokėjimas vyksta tiesiogiai. Taip pat su daugeliu pardavėjų galima susisiekti nurodytais kontaktais.

Elektroninės parduotuvės pardavėjams (tiekėjams) nėra taikomi jokie mokesčiai. Norintiems pradėti prekiauti savo produkcija bei paslaugomis tereikia užpildyti PARDUOTUVĖS TIEKĖJO ANKETĄ, kurią rasite ČIA.

„Kaimas į namus“ elektroninės parduotuvės sąvininkas yra VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra, kuri administruoja, prižiūri ir viešina šią platformą.
Kaip atsirado „Kaimas į namus“ elektroninė parduotuvė?
„Kaimas į namus“ platforma veikia nuo 2013 metų, kuri buvo sukurta Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto iniciatyva. VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra perėmė tinklalapio priežiūrą nuo 2019 metų.

Pirminė šios platformos idėja buvo padėti smulkiesiems šalies ūkininkams bei gamintojams, kuriant vartotojų bendruomenes ir taip užsakant didesnius kiekius produkcijos. Buvo tikimasi, kad toks būdas padės tiekėjams sutaupyti logistikos kaštus. Deja, toks modelis laikui bėgant išsikvėpė, o ir pandemija suformavo visai kitokius vartotojų poreikius. Todėl buvo nuspręsta modernizuoti „Kaimas į namus“ platformą ir paversti ją elektronine parduotuve.
Kokie skirtumai tarp senosios „Kaimas į namus“ versijos ir naujosios elektroninės parduotuvės?
Senoji „Kaimas į namus“ svetainės versija veikė lyg skelbimų lenta, kurioje buvo pateikiama pagrindinė informacija apie gamintoją, produkciją ir nurodomi jo kontaktai. Prekių kaina, apmokėjimas, pristatymas ir kitos sąlygos buvo derinamos individualiai. Naujoji elektroninės parduotuvės versija leidžia greitai ir patogiai įsigyti prekes: pirkėjui elektroniniu būdu tereikia susidėti savo pirkinių krepšelį ir keliais mygtukų paspaudimais užbaigti užsakymą. Taip pat „Kaimas į namus“ pardavėjai viešai pateikia produkcijos kainas bei pristatymo sąlygas, todėl nereikia gaišti laiko derinant pirkimo sąlygas.

Naujojoje „Kaimas į namus“ versijoje be ūkininkų užaugintų ar gaminamų maisto produktų galite įsigyti ir amatininkų dirbinių, sertifikuotos produkcijos, Nacionalinės kokybės produktų, originalių tautinio paveldo meno kūrinių bei kaime teikiamų paslaugų – ekskursijų, edukacijų, mokymų ar apgyvendinimo.

Elektroninę parduotuvę papildė virtualus žemėlapis, kuriame pateikiama visa informacija apie produktų ir paslaugų tiekėjus.
Kuo prekiaujama „Kaimas į namus“ elektroninėje parduotuvėje?
„Kaimas į namus“ elektroninėje parduotuvėje rasite smulkiųjų Lietuvos ūkininkų užaugintos ir pagamintos produkcijos: nuo šviežių daržovių iki aliejaus. Vertinantiems pripažintą kokybę, išskiriamos sertifikuotų produktų kategorijos - tokios kaip – ekologiški, tautinio paveldo ar Nacionalinės kokybės produktai bei kt.

Elektroninėje parduotuvėje taip pat prekiaujama nemasinės gamybos įvairiais amatininkų dirbiniais, originaliais tautinio paveldo meno kūriniais, kurie taip pat suskirstyti į atskiras kategorijas.

Asortimentas papildytas ir kaime teikiamomis paslaugomis: apgyvendinimas, edukacijos, mokymai, ekskursijos ir kt. Jas galima rasti atskiroje elektroninės parduotuvės skiltyje arba virtualiame žemėlapyje.

Elektroninėje parduotuvėje „Kaimas į namus“ prekiaujama be tarpininkų, o produkcija nesandėliuojama.
Kaip užtikrinama produktų kokybė elektroninėje parduotuvėje „Kaimas į namus“?
Kiekvienas „Kaimas į namus“ pardavėjas už savo produkcijos kokybę atsako asmeniškai. Elektroninėje parduotuvėje yra sukurta prekių vertinimo sistema, kuri leidžia visiems pirkėjams prisidėti prie kokybės kontrolės ir vertinimo proceso. Sertifikuotų produktų kokybę užtikrina juos kontroliuojančios įstaigos.

Jei gauta produkcija netenkina pirkėjo, visos prekių grąžinimo sąlygos išsamiai pateiktos Pirkimo, pardavimo taisyklėse.
Kodėl trumposios maisto tiekimo grandinės (TMTG) yra tokios vertingos?
Dažnai mitybos specialistai sutinka, kad tai, kas užauginama mūsų krašte, yra vertingiausia ir palankiausia mūsų organizmui.

Vietos ūkininkų užauginama ir parduodama be tarpininkų (tiesiai iš ūkio) produkcija yra vertingesnė ir šviežesnė, nei atvežta iš pietų Europos ar dar toliau. Be to, ūkininkų užauginti ar pagaminti produktai yra aukštesnės kokybės, unikalūs ir pagaminti su meile, nei masinės gamybos produktai.

Tokius ūkininkus ir smulkiuosius kaimo verslus norisi palaikyti, padėti jų unikaliai produkcijai pasiekti kuo daugiau vartotojų, kurie suprastų šių produktų išskirtinę kokybę. Todėl „Kaimas į namus“ elektroninės parduotuvės tikslas – kad jūsų stalą pasiektų kuo natūralesnis, kaime užaugintas ir pagamintas maistas.
Ženklas „KOKYBĖ“
Ženklą suteikia NACIONALINĖS ŽEMĖS ŪKIO IR MAISTO PRODUKTŲ KOKYBĖS SISTEMOS EKSPERTŲ KOMITETAS. Atitiktį reikalavimams tikrina nepriklausoma kontrolės įstaiga VšĮ „Ekoagros“, kuri išduoda sertifikatą. Rinkoje esančių produktų kontrolę atlieka Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintas produktas žmonėms vartoti skirtas žemės ūkio ir maisto produktas, kurio kokybė pranoksta Europos Sąjungos ir nacionalinių teisės aktų nustatytus šių produktų saugos, gyvūnų ir augalų sveikatos, gyvūnų gerovės ar aplinkosaugos reikalavimus ir (arba) kuris dėl tam tikrų ūkininkavimo ar gamybos būdų naudojimo pasižymi ypatingomis savybėmis.

Ženklas reglamentuotas Lietuvos respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. rugpjūčio 11 d. Įsakymu Nr. 3D-633 „Dėl žemės ūkio ministro 2007 m. Lapkričio 29 d. Įsakymo nr. 3d-524 „dėl išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktų“ pakeitimo.“

Kokybe.jpg
"ES ekologiško gaminio ženklas"
Vartotojai, pirkdami produktus su ES logotipu, gali būti tikri, kad:

 • ne mažiau kaip 95 % žemės ūkio kilmės produkto sudedamųjų dalių  pagaminta ekologinės gamybos būdu;
 • produktas atitinka oficialios kontrolės sistemos reikalavimus;
 • produktas atkeliavo tiesiai iš gamintojo ar perdirbėjo sandarioje pakuotėje;
 • ant produkto nurodytas gamintojo, paruošėjo ar prekiautojo pavadinimas  ir kontrolės įstaigos   pavadinimas arba kodas.

  ES ekologinės gamybos logotipas suteikia vartotojams galimybę  pasitikėti jų vartojamo maisto  ir gėrimų kilme bei kokybe, o kiekvieno ekologiško  produkto ženklinimas logotipu  užtikrina       produkto atitiktį ES ekologinės gamybos  reglamento reikalavimams.Sertifikuotų gamintojų sąrašus galima pamatyti www.ekoagros.lt

"Tautinis paveldas"
Tautinio paveldo produktai – nemasinės gamybos sertifikuoti amatininkų dirbiniai, pagaminti rankomis iš tradicinių žaliavų arba naudojant senąsias ar jas atitinkančias naujas technologijas, išsaugant unikalias kokybines gaminių savybes ir sudėtį. Žemės ūkio ministerija nuo 2008 m. sausio 1 d. atlieka Tautinio paveldo produktų sertifikavimo institucijos funkcijas. Sertifikuotiems produktams ir gamintojams suteikiamas atitinkamas ŽENKLAS

Šiai dienai sertifikuota ir pripažinta tautinio paveldo produktais daugiau kaip 1600 gaminių, kuriuos gamina daugiau kaip 500 tradicinių amatininkų.Tradiciniams amatininkams, kurių gaminiai pripažinti tautinio paveldo produktais, teikiama valstybės pagalba leidinių leidybai, tradicinių matų mokymo programų organizavimui, dalyvauti ir pristatyti savo gaminius parodose ir kituose renginiuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.Sertifikuoptų gamintojų (amatininkų) sąrašus galima pamatyti ČIA

"Kulinarijos paveldo fondas"
2001 m. įsteigta viešoji įstaiga – Kulinarijos paveldo fondas.Fondas suteikia teisę specialiu ženklu žymėti kulinarijos paveldo reikalavimus atitinkančius gaminius. Tai prekinis ir kokybės ženklas, įteisintas juridiškai.

Maisto produktams keliami trys reikalavimai:
 • Jie turi būti pagaminti Lietuvoje.
 • Pagal tradicinę lietuvišką technologiją.
 • Iš Lietuvoje užaugintų produktų.

  Daugiau informacijos galima surasti ČIA: Sertifikuotų gamintojų ar gaminių sąrašas neskelbiamas.

"Lietuviško ūkio kokybė"
Ženklą sukūrė ir naudoja Žemės ūkio rūmai.

Šis ženklas  naudojamas Lietuvos mobiliuose ūkininkų turgeliuose, jų automobiliams, prekiautojų drabužiams ženklinti. Tokios iniciatyvos imtasi, nes pirkėjai dažnai painioja Žemės ūkio rūmų  koordinuojamus mobiliuosius ūkininkų turgelius su tradiciniais ir kitais turgumis.

Šio reprezentacinio prekės ženklo žinutė vartotojui – kokybiška produkcija,  pagaminta Lietuvos ūkininkų ūkiuose, jų pačių perdirbta ir parduodama vartotojui be  tarpininkų. Obuolys simbolizuoja sveikatą ir natūralumą. Šie ženklas nesiejamas su oficialiais ženklais KOKYBĖ ir EKOLOGINIS ŽEMĖS ŪKIS.Apie mobiliuosius ūkininkų turgelius daugiau informacijos galite surasti ČIA

"ES maisto produktų kokybės ženklai (3 rūšys)"
Saugoma geografinė nuoroda (SGN)

Ženklas SGN suteikiama produktui, kurio pavadinime yra  konkrečios geografinės vietovės, iš kurios jis kilęs, pavadinimas  ir bent vienas gamybos ar perdirbimo procesas yra atliekamas  toje konkrečioje geografinėje vietovėje. 2019 balandžio 1 d.
Europos komisija viešai paskelbė SAUGOMOS GEOGRAFINĖS NUORODOS duomenų bazę. Su duomenimis galima susipažinti ČIA


Saugoma kilmės vietos nuoroda (SKVN)

Ženklas  SKVN suteikiamas produktui, kurio kokybė arba ypatybės  priklauso nuo jo kilmės vietos, geografinės aplinkos.  Pavadinimas atspindi kilmės vietą. Visi gamybos ir perdirbimo  procesai (įskaitant ir žaliavų gamybą) atliekami toje  konkrečioje geografinėje vietovėje, kuri išsiskiria specifiniu  klimatu, dirvos sudėtimi, joje augančių augalų rūšimis ir  gyvūnų veislėmis.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba skelbia (2016 m. duomenys) lietuviškų produktų, kurių pavadinimai įregistruoti saugomų kilmės vietos nuorodų (SKVN) ir saugomų geografinių nuorodų (SGN) registre, gamintojų sąrašą. Jį pamatyti galite ČIA

Garantuotas tradicinis gaminys (GTG)

Ženklas GTG parodo, jog tai ES lygiu pripažintas tradicinis gaminys, kurio ypatybės išskiria jį iš panašių produktų grupės ir kurio pavadinimas yra tradiciškai naudojamas arba nurodo tradicinį pobūdį, o jo gamybos procesas bei atitiktis specialiesiems reikalavimams kontroliuojama nepriklausomos institucijos.

Tradicinis pobūdis sąlygojamas žmonių gebėjimo gaminti produktą iš tradicinių žaliavų tradiciniu iš kartos į kartą perduodamu, ne mažiau kaip 30 metų nepakitusiu būdu.Garantuotų tradicinių gaminių pavadinimai registruojami Garantuotų tradicinių gaminių registre. Užregistruoto produkto etiketėje turi būti šis ženklas.Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba skelbia (2019 m. duomenys) lietuviškų produktų įregistruotų Garantuotų tradicinių gaminių (GTG) registre sąrašą. Jį pamatyti galite ČIA

,,Rakto skylutė“ – sveikatai palankesni maisto produktai
Gerinant gyventojų sveikatą, mitybą bei siekiant sudaryti galimybę atsirasti rinkoje daugiau sveikatai palankesnių maisto produktų, Lietuvoje 2014 m. buvo įsteigta valstybinė, nekomercinė sveikatai palankesnių maisto produktų ženklinimo simboliu „Rakto skylutė“ sistema. Nuo to laiko maisto gamintojai, tiekiantys rinkai Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytus kriterijus atitinkančius produktus, gali savanoriškai ir nemokamai juos ženklinti šiuo simboliu.

Simbolio „Rakto skylutė“ tikslas – padėti vartotojams lengviau išsirinkti maisto produktus tarp kitų tos pačios grupės maisto produktų. Tai įprasti produktai, tačiau juose mažiau įdėta cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų.Simbolis „Rakto skylutė“ yra Europos Sąjungoje registruotas prekių ženklas, kurį Švedijos Nacionalinė maisto agentūra (ženklo savininkė) leido naudoti Lietuvoje. Šis simbolis naudojamas nuo 1989 m. ir yra plačiausiai paplitęs Europoje tarp panašios paskirties ženklų. Europos Komisija jį laiko pozityviu ir objektyviausiu. Juo žymimi maisto produktai Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Makedonijoje ir Lietuvoje. Galimybę jungtis prie šį ženklą naudojančių šalių svarsto ir kitos ES valstybės. Skandinavijoje sergamumas maisto kilmės lėtinėmis ligomis yra mažiausias ES. Šių šalių rinkoje yra jau dešimtys tūkstančių pavadinimų produktų, pažymėtų „Rakto skylutės“ simboliu. Pavyzdžiui, Švedijoje jis naudojamas jau ilgiau kaip 25 metus. Lietuvoje tokių produktų, kurie atitiktų „Rakto skylutės“ simboliu ženklinamiems produktams keliamus reikalavimus, šiuo metu jau yra virš dviejų šimtų.Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras (kaip ir kitose simbolį taikančiose šalyse) 2017 m. vasario 23 d. įsakymu Nr. V-213 atnaujino maisto produktų ženklinimo "Rakto skylute" kriterijus.

Kadangi šis ministro įsakymas įgyvendina Lietuvos Respublikos maisto įstatymo 9 straipsnio 2 dalies ir Lietuvos Respublikos visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo 19 straipsnio 1 dalies 3 punkto reikalavimus, įpareigojančius užtikrinti sveiką mitybą, sveikatai palankų maistą ir mažinti su maistu susijusį sergamumą, į "Rakto skylutės" simboliu ženklinamus produktus negalima įdėti jokių pakaitalų, kurie didintų produkto kaloringumą, keltų jo glikeminį indeksą ar kitaip mažintų produkto palankumą sveikatai (pvz., mažinant produkte sočiųjų riebalų kiekį, negalima jų keisti krakmolu ar sintetiniais maisto priedais, bet galima praturtinti produktą ankštiniais, lęšiais, topinambais, įvairiomis daržovėmis ir pan.). Taigi, produktas visais atvejais turi tapti palankesniu sveikatai.          Patvirtinti kriterijai atitinka tarptautinius kriterijus, vienodus visose šį simbolį taikančiose šalyse. Ženklo naudojimo kontrolę, kaip ir bet kokios kitos informacijos, skelbiamos  maisto produktų etiketėse, atlieka Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, vadovaudamasi Reglamento (ES) Nr. 1169/2011 dėl informacijos apie maistą teikimo 7 straipsnio bei kitų ES bei Lietuvos Respublikos teisės aktų nuostatomis.
Loading...